Dedektör Ankara

 

Dedektör-Ankara

Dedektör Ankara

Ankara’nın yerleşim geçmişi tunç çağına kadar uzanmaktadır.  Tarihsel olarak Ankara’da yaşamış uygarlıklar şunlardır; Hititler, Firigler, Lidyalılar, Pers imparatorluğu, Helenler, Galatyalılar, Romalılar, Gotlar ve Araplar, Bizanslılar, Selçuklular , Osmanlı imparatorluğu ve günümüzde Türkiye cumhuriyeti. Tarihi geçmişi nedeni ile Ankara Arkeolojik araştırmalar ve define avcıları için ilgi çekici bir yer haline gelmiştir.

Ankara’da araştırma yapan define avcılarının kullandığı dedektör tipi genelde pulse induction’dur. Bu tip dedektör ile sert ve mineralli topraklarda araştırma yapmak çok daha başarılı sonuçlar vermektedir.  Pulse induction dedektör sistemleri kullanım bakımından vlf detektör modeline göre daha zahmetlidir. Vlf dedektör az enerji harcar, hafif ve kullanışlı bir cihazdır. Pulse dedektör ise daha çok elektriksel enerjiye ihtiyaç duyar. Bu nedenle genelde küçük aküler ile beraber kullanılmaktadır. Ağır ve zor kullanışlı cihazlardır. Fakat derin araştırmalar yapabilmek için en uygunu pulse dedektör’dür.

Pulse induction yöntemi ile çalışan dedektör modelleri içerisinde en çok ilgi çeken marka power pulse dedektör firmasının ürünleridir. Altın dedektörü, metal dedektörü ve define dedektörü modelleri ile kullanıcılara çeşitli seçenekler sunmaktadırlar.

Bir cevap yazın